logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

pneumatické upínací hřídele

Hřídele s vystupními segmenty

Hřídele s výstupními segmenty jsou často používány ve velmi náročných průmyslových aplikacích, zejména v papírenském průmyslu. Jsou vhodné pro navíjení rolí s vysokou hmotností pod velkým točivým momentem. Robustní hliníkové nebo ocelové tělo a pevné hliníkové výstupní segmenty zvládnou i ocelové dutinky. Hřídele jsou vybaveny silnou gumo-textilní nafukovací duší a plnicím ventilem v radiálním nebo axiálním směru.

 

Hřídel navrhneme přesně na míru Vaší aplikaci – tělo podle parametrů role (šířka, hmotnost, tah), ložiskové části přesně podle měření nebo dodaného výkresu. Hřídele jsou velmi odolné a prakticky bezúdržbové.

Případný servis umíme kompletně zajistit přímo v naší výrobě a sestává z rozebrání hřídele, čištění, výměny duše, ventilu a kompletní zkoušky.

.

K dispozici jsou různé modely a provedení:

UPÍNACÍ SEGMENTY Z OCELE, HLINÍKU NEBO GUMY

Pro různé aplikace dodáváme do upínacích hřídelí ocelové, hliníkové nebo gumové segmenty. Ocelové a hliníkové segmenty se vyznačují vysokou odolností a výdrží. Gumové segmenty se hodí pro upnutí ocelových dutinek a jejich dobré zabezpečení proti prokluzu.

JEDNOSTRANNĚ VETKNUTÉ HRIADELE

Pre aplikácie hlavne s malou šírkou role a nižšou hmotnosťou. Hriadeľ je montovaný na prírubu alebo je čap s ložiskami uložený v ráme stroja.

PNEUMATICKO MECHANICKÝ HŘÍDEL

Slouží na 100% koncentrickou expanzi upínacích segmentů. Při nafouknutí zatlačí tlak vzduchu na posuvný píst, který mechanicky pomocí lichoběžníkových profilů vytiskne upínací segmenty a tak perfektně upne dutinku.

UKÁZKA INSTALACE NA STROJI S PŘÍKLOPNÝMI LOŽISKAMI

odvijeni_papirny

logo_www800x200