logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

pneumatické upínací hřídele

Hřídele s upínacími pásy

Hřídele s upínacími pásy patří mezi nejčastěji používané řešení v různých průmyslových odvětvích. Jsou vhodné pro navíjení jedné nebo více rolí v aplikacích s nižším točivým momentem. Hřídele jsou vyrobeny z lehkého hliníkového nebo ocelového profilu a kalených ocelových čepů. Hřídele jsou vybaveny upínacími lištami z tvrdogumy nebo hliníku a plnicím ventilem v radiálním nebo axiálním směru.

Hřídel s upínacími pásy

K dispozici jsou různé tvary profilů pro ideální kombinaci nosnosti a samotné hmotnosti hřídele:

Profil hřídele s upínacími pásy

Dostupné modely a provedení:

PNEUMATICKÉ HŘÍDEL PRO UPNUTÍ SPODNÍCH NOŽŮ

Ocelový hřídel s nízkou házivostí, vyrobený v těch nejvyšších přesností. Tělo bývá obvykle pozinkované, vyrobené v toleranci h7 pro lehké posouvání spodních nožů a zároveň vysokou stabilitu po upnutí.

Pneumatická hřídel pro upnutí spodních nožů

JEDNOSTRANNĚ VETKNUTÝ HŘÍDEL

Montáž na přírubu nebo čep do ložisek stroje. Běžné je i bajonetové uložení. Je velmi vhodný pro jednoduché nakládání a vykládaní role do stroje, nejčastější na malých převíječkách, řezačkách a strojích na výrobu etiket. Standardní provedení je v oceli, protože není nutné s ním manipulovat.

Jednostranně vetknutá hřídel

ADAPTÉR S UPÍNACÍMI PÁSY

Je univerzální řešení pro zákazníky, kteří zpracovávají role s několika průměry dutinek. Adaptér se na hřídel upíná pomocí stahovací příruby nebo expanzní vnitřního hřídele. Dá se vyrobit v jakýchkoliv průměrech a v jakýchkoliv délkách.Adaptér s upínacími pásy

NAFUKOVACÍ TAMBORY PRO PAPÍRENSKÝ PRŮMYSL

Tambor přináší výhodu perfektního navíjení nebo odvíjení velkých rolí v papírenským průmyslu ve velmi vysokých rychlostí. Jsou vybavené speciálním samo centrovacím systémem s kovovými centrovacími lištami a gumovými lištami na přenos kroutícího momentu. Tělo je možné vyrobit v široké škále ocelí a lehkých slitin.

Více o expanzních tamborech od našeho dodavatele firmy SVECOM se speciální technologii na našem e-mailu.
Nafukovací tambory pro papírenský průmysl

logo_www800x200