logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

pneumatické upínací hřídele

Hřídele s upínacími lištami

Hřídele s upínacími lištami po celém obvodu a celé šíři se používají hlavně pro bez dutinkové navíjení rolí, nebo pro navíjení na velmi tenké dutinky, kde by segmenty nebo pásy mohly dutinku deformovat. Po nafouknutí se vysunou široké segmenty, čímž se zvětší celý obvod hřídele. Tyto hřídele jsou vhodné pro aplikace s vysokým tahem a častokrát je vidíme v přírubovém provedení. Jsou vyrobeny z robustního ocelového těla, širokých hliníkových lišt a standardně se montují v jednostranně vetknutém provedení.a

web-sluzbyHřídel navrhneme přesně na míru Vaší aplikaci – tělo podle parametrů role (šířka, hmotnost, tah), ložiskové části a přírubu přesně podle měření nebo dodaného výkresu.

K dispozici je široká škála řešení, pro všechny aplikace od nízkých po vysoké hmotnosti, od pomalých až po vysokorychlostní procesy.

.

K dispozici jsou různé modely a provedení:

HŘÍDEL PRO NAVÍJENÍ NA VELMI TENKÉ DUTINKY

Toto provedení má upínací lišty po celém obvodu, které se při nafouknutí všechny rozepnou a tak po celém obvodu a celé šíři upnou dutinku. Hřídele zaručují vysokou odolnost vůči přetočení a tak je možné na ně navíjet velmi vysokým tahem.

HŘÍDEL PRO BEZDUTINKOVÉ NAVÍJENÍ

Toto provedení má všechny upínací lišty expanzní, které zvětší průměr hřídele, až na jednu lištu, která je pevně přišroubovaná k tělu a nehýbe se. Pod tuto lištu se umístí začátek materiálu a pomocí gumového upínacího pásu se pod ní velmi pevně přichytí. Následně se může materiál navíjet na zvětšené tělo a po dovinutí jednoduše z hřídele stáhnout.

logo_www800x200