logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

upínací hlavice

Pneumatické hlavice

Pneumatické a pneumaticko-mechanické hlavice jsou východiskem v aplikacích, kde se během odvíjení nebo navíjení mění směr působení točivého momentu. Jedná se hlavně o motorizované odvíjecí stojany, kde motor nejdříve roli pohání, aby se spíše dostala na pracovní rychlost a později brzdí a vytváří v materiálu tah. Upínací síla těchto hlavic nezávisí na velikosti nebo směru momentu, ale je konstantní, vyvolaná tlakem vzduchu v hlavici. Hlavice jsou také vhodné pro aplikace s vysokou hmotností a rychlostí odvíjení role. Dokonale centrují dutinku, čímž eliminují skákání role a vibrace. Jedná se o méně používaný model hlavně z důvodu vyšší ceny a častější údržbě oproti mechanickým hlavicím.K dispozici je také široká škála modelů a modifikací jako stupňovité hlavice nebo hlavice s adaptéry pro více průměrů najednou zpracovávaných materiálů. Hlavice navrhneme přesně na míru vaší aplikaci (hmotnost, rychlost, točivý moment), včetně příruby přesně podle měření nebo dodaného výkresu.

Hlavice vyžadují pravidelnou údržbu, která je ale jednoduchá a rychlá. Případné náhradní díly jsou k dispozici na našich skladech.

.

Dostupné modely a provedení:

PNEUMATICKO-MECHANICKÉ HLAVICE S ADAPTÉREM

Modulární systém s možností jednoduché výměny těla hlavice na přírubě, což umožňuje rychlou adaptaci na různé zpracovávané průměry dutinek. Tento model výrazně snižuje prostoje při změně materiálu a tím zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce.STUPŇOVITÉ PNEUMATICKÉ HLAVICE

Dvou až tří-stupňovité tělo umožňuje upnutí různých průměrů dutinek bez demontáže hlavice. Provedení má o něco delší tělo ovšem je ideální pro aplikace s velmi častou změnou průměru dutinky.

logo_www800x200