logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

upínací hlavice

Mechanické hlavice

Mechanické upínací hlavice patří mezi nejčastěji používané řešení pro hydraulické odvíjecí stojany. Jsou vhodné pro odvíjení rolí s velkými hmotnostmi na strojích s velkou rychlostí. Jsou aktivovány točivým momentem. Jakmile se role začne odvíjet výstupní segmenty se aktivují přičemž dokonale upnou a vystředí dutinku. Jemné čelisti zamezují nadměrné tvorbě prachu a umožňují odvíjet role až do posledních vrstev. Čím větší je tah v materiálu, tím větší je upínací moment hlavice – dutinka se nemá šanci přetočit. Hlavice jsou prakticky bez-údržbové, neváznou z důvodu prachu v čelistech a spolehlivě fungují i s  dutinkami z oceli nebo skelných vláken.

Hlavice jsou velmi odolné a prakticky bezporuchové. Jejich údržba, pokud vůbec nějaká je, je jednoduchá a rychlá. Životnost hlavic je více než 10 let bez potřeby náhradních dílů. Díky těmto vlastnostem poskytujeme na hlavice záruku 24 měsíců.

K dispozici je také široká škála modelů a modifikací jako stupňovité hlavice, rychle-výměnné modely, nebo hlavice s adaptéry pro více průměrů najednou zpracovávaných materiálů. Hlavice navrhneme přesně na míru vaší aplikaci (hmotnost, rychlost, točivý moment), včetně příruby přesně podle měření nebo dodaného výkresu.

Dostupné modely a provedení:

MECHANICKÉ UPÍNACÍ HLAVICE TYPU “S” – STANDARD

Nejpoužívanější model vhodný zejména pro papírenský průmysl a stroje pro výrobu vlnité lepenky, kde se zpracovávají role vždy jen s jedním průměrem dutinky. K dispozici nabízíme verze od 70 mm do 12 “s možností dalších úprav.MODULÁRNÍ MECHANICKÉ HLAVICE TYPU “SM”

Oproti typu S nabízí tento modulární model možnost jednoduché výměny těla hlavice na přírubě s čepem, což umožňuje rychlou adaptaci na různé zpracovávané průměry dutinek. Tento model výrazně snižuje prostoje při změně materiálu a tím zvyšuje flexibilitu a efektivitu práce. Nosnost vždy závisí od vnitřního čepu a různé kombinace jsou shrnuty v technickém dokumentu.STUPŇOVITÉ MECHANICKÉ HLAVICE

Dvou až tří-stupňovité tělo umožňuje upnutí různých průměrů dutinek bez demontáže hlavice. Provedení má o něco delší tělo ovšem je ideální pro aplikace s velmi častou změnou průměru dutinky.MECHANICKÉ HLAVICE S POSUVNOU PŘÍRUBOU – “COREKICKER”

Hlavice po odvinutí role automaticky vyhazuje prázdnou dutinku ven ze stroje pomocí pružiny nebo hydraulického či pneumatického pístu instalovaného na ramenou stroje.

logo_www800x200