logo
  • Čeština
  • Slovenčina
  • English
  • Magyar

speciální válce a profily

Banánové, rozháněcí válce

Banánové, rozháněcí válce slouží pro rozhrnování materiálu v procesu, zabraňují tvorbě vrásek a faldů. Často se používají na napnutí a vyhlazení materiálu před řezáním, potiskováním, laminováním a jinými procesy, nebo pro oddělení jednotlivých pásů materiálu po řezání. Válce se dodávají s párem uložení s možností montáže na patku nebo na přírubu.

Banan-guma2

Podle parametrů aplikace dodáváme válce s antistatickým nebo anti abrazivním gumovým povrchem, nebo válce tvořené chromovanými kovovými segmenty. Na požádání dokážeme dodat i válce s nepřilnavým nebo jiným speciálním povrchem. Standardně dodáváme válec s pevným průhybem 1% z celkové délky a natáčením kolem své osy. K dispozici je ale i válec s nastavitelným průhybem pomocí páky nebo hydraulické pumpy.

Provádíme opravy povrchu, ložisek nebo celkové rekonstrukce již existujících válců.

.

DOSTUPNÉ MODELY A PROVEDENÍ:
bananovy_valec-kolo

BANÁNOVÉ VÁLCE S GUMOVÝM POVRCHEM:

Používají se pro rozhrnování materiálů v plastikářském, papírenském, textilním a jiném průmyslu. Vnitřní segmenty válce jsou potaženy odolnou gumou, která dokonale kopíruje tělo válce. Guma může být v antistatickém, anti abrazivním nebo nepřilnavém provedení. Tyto válce jsou vhodné i do vlhkého prostředí.

Banan_Chrom

BANÁNOVÉ VÁLCE S OCELOVÝMI,
CHROMOVANÝMI SEGMENTY:

Povrch válce je tvořen ocelovými segmenty se speciální povrchovou úpravou. Vrstva chromu válci dodá odolnost vůči rezivění, opotřebení a vysokým teplotám. Tyto válce se používají hlavně ve vysokorychlostních aplikacích v papírenském průmyslu, kde se přihlíží na vysoký tah materiálu a vyvážení válce pro dané otáčky.

bananovy_valec-variabliny_system

BANÁNOVÉ VÁLCE S NASTAVITELNÝM
PRŮHYBEM:

Všechny banánové válce mají možnost natáčet se kolem vlastní osy pomocí nastavovacího kolečka na uložení. Specialitou jsou válce s nastavitelným průhybem, kde kromě natočení může zákazník určit velikost průhybu v závislosti na materiálu, nebo procesu, který provádí. Jedná se o velmi výhodné řešení pokud zpracováváte širokou škálu výrobků nebo potřebujete velmi přesně oddělit pruhy materiálu za řezáním.

Rozháňací valec

ROZHÁNĚCÍ SPIRÁLOVÉ VÁLCE:

Rozháněcí, pogumované válce s podbroušenou spirálou se používají pro lehké rozhánění plastových fólií a netkaných textilii. Podbroušena spirála se pod vlivem tahu materiálu deformuje směrem ven od středu válce a tím zabraňuje mačkání materiálu a tvorbě vrásek.

DSCN1279

ULOŽENÍ (LOŽISKOVÉ DOMEČKY) BANÁNOVÝCH
VÁLCŮ:

Uložení banánových válců umožňují kromě natáčení válce a změny průhybu i samotnou montáž na stroj. Vyrábějí se jako uložení pro montáž na patku nebo na přírubu. K dispozici jsou standardní typy, které se podle možností dají přizpůsobit Vašim stávajícím zástavbovým rozměrům.

 

TABULKA ROZMĚRŮ ULOŽENÍ (VYŠŠÍ ŘADY NA VYŽÁDÁNÍ):

Tabulka

Galéria:

logo_www800x200